İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi
Adres: M. Kemal Atatürk Bulvarı No : 42 35620 Çiğli / İZMİR

Telefon::(232) 376 71 76
Faks::(232) 376 71 00

Harita

İYİ Parti Yetkililerinden İAOSB Yönetimine Ziyaret

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu’nu ziyaret eden İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale, İyi Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Prof. Dr. Bilge Yılmaz ve İyi Parti Teknoloji Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Danışmanı Murat Cem Özdemir, sanayiye yönelik yürüttükleri projeler hakkında bilgi verdiler.
 
Verimlilik odaklı ihracata dayalı bir ekonominin katma değerli üretim ile sağlanabileceğini vurgulayan Özlale, bununla ilgili teknolojik alt yapıyı geliştirecek projelere yer verdiklerini söylerken Ar-Ge yatırımı yapacak firmalara da ayrıca destek olacaklarını belirtti.
 
Türkiye ekonomisinin sanayiciler üzerindeki etkilerini ele alan Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Uğurtaş, “İhracatı arttırmak için yüksek teknolojili sektörlere verilen teşviklerin artması ve bu doğrultuda da sanayicinin önünün açılması gerekir” dedi. 
 
Sanayinin gelişmesine katkı sağlayacak en önemli konunun eğitim olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Fatih Uysal, gelişmesi ve tanınması istenen bölgelere üniversite kurulmasının en faydalı adımlardan biri olacağını ifade etti. İleride Türkiye ekonomisine yön verecek meslek liseleriyle ilgili bugünkü algının da yanlış olduğuna değinen Uysal, en kısa zamanda bu izlenimin düzeltilmesi gerektiğinin önemle altını çizdi. Genel ekonomik durum, enerji ve ara eleman ihtiyacını değerlendiren Özlale, enerji ve elektrik üretiminin daha verimli hale gelmesi için adımlar atacaklarını bildirirken, ara eleman ihtiyacını gidermek için de öğrencilere lise eğitimlerinin ardından 16-18 ay boyunca sürecek beceri programları planladıklarını söyledi.

 

Diğerleri

İAOSB Yerleşim PlanıİAOSB MedyaİAOSB Haber DergisiİAOSB Tanıtım FilmiİAOSB Dosya İndir