İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi
Adres: M. Kemal Atatürk Bulvarı No : 42 35620 Çiğli / İZMİR

Telefon::(232) 376 71 76
Faks::(232) 376 71 00

Harita

Sitemizde yer alan RSS linkleri

İAOSB RSS Servisi

RSS servisimiz sayesinde sık sık güncellenen duyurularımızı yayına giriş anından itibaren bilgisayarınızdan anında takip edebileceksiniz..

İçerik Adres
İAOSB Genel http://www.iaosb.org.tr/rss.rss
İAOSB Medya http://www.iaosb.org.tr/medya.rss

 

RSS Nedir?

RSS, yeni eklenen içeriğin kolaylıkla takip edilmesini sağlayan özel bir XML dosya formatıdır. Kullandığı dosya biçimleri .rss ve .xml'dir.
İnternet kullanıcısı RSS teknolojisi ile düzenli olarak içerik sunan sitelere abone olabilir ve çeşitli RSS istemcileri sayesinde internet sitelerini açmadan online olarak sayfa güncellemelerini takip edebilir.

RSS beslemelerini nasıl okuyacağım?

RSS beslemelerini okuyabilmeniz için bilgisayarınızda bir okuyucu program (rss istemcisi) mevcut olmalı. Kullanabileceğiniz pek çok RSS okuyucu programı bulunmaktadır ve bu programlara her gün yenileri eklenmektedir.

Farklı RSS okuyucu programları farklı işletim sistemlerinde çalışır. Bu sebeple işletim sisteminize uygun olan okuyucu programını kullanmanız gerekir. Aşağıda farklı sistemler için bazı RSS okuyucu programlar verilmiştir.

Windows
RSSOwl http://www.rssowl.org
FeedReader http://www.feedreader.com
RssReader http://www.rssreader.com/download.htm
RSS BANDIT http://www.rssbandit.org

Linux

Liferea http://liferea.sourceforge.net/install.htm
Straw http://www.rss-readers.org/download/straw-rss-reader-download/

Mac OS

iBlog http://www.lifli.com/iBlog/index.html
NewsMac http://www.thinkmac.co.uk/newslife

 

Bir RSS okuyucu programı kurduktan sonra RSS hizmeti veren bir site tarafından verilen haber içerik sayfasının adresini programınızın yeni kaynak kısmına yazmanız yeterlidir. Artık program açık olduğu müddetçe size anlık olarak güncellemeleri bildirilecektir.

Ayrıca Safari, Firefox, Mozilla, İnternet Explorer7 ve üzeri gibi bazı web tarayıcalırı da RSS hizmetini deteklemekte ve okuyucu programa ihtiyaç duymadan RSS beslemelerini almanızı sağlamaktadır.

İAOSB Yerleşim PlanıİAOSB MedyaİAOSB Haber DergisiİAOSB Tanıtım FilmiİAOSB Dosya İndir