İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi
Adres: M. Kemal Atatürk Bulvarı No : 42 35620 Çiğli / İZMİR

Telefon::(232) 376 71 76
Faks::(232) 376 71 00

Harita

Güvenlik

İAOSB Güvenlik Amirliği
5188 sayılı “Özel Güvenlik Yasası” kapsamında, 7/24 Bölge sınırları içerisinde hizmet veren birimimiz 8 saat 3 vardiya olarak hem kendi personeli hem de Tedarikçi Güvenlik Firmasından hizmet satın almak suretiyle çalışmaktadır.
 
22’si plaka tanıma, 38’i ise genel izleme kameraları olmak üzere toplam 60 adet kameradan oluşan güvenlik sistemini Bölge Müdürlüğü Binası’nda konuşlandırılan ekranlardan 7/24 takip eden güvenlik birimi, ayrıca tüm Bölge’yi 360 derece görecek şekilde yerleştirilen ve 12 termal kamera ile firmaların çatı seviyelerinden gelen ısıları algılayarak, olası ‘yangın’ tehlikesine karşı itfaiye ile bağlantılı olarak hizmet vermektedir.
 
İAOSB Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) Yapısı
Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren 1 Amir ve 14 ÖGG ile bina nokta nöbeti ve araçlı devriye nöbeti tutulmaktadır. Amacımız caydırıcılığı artırmak ve suçları azaltmanın yanı sıra acil durumlarda gelecek yardımların ivedilikle ihtiyaç yerine ulaşmasını sağlamaktır. Tedarikçi Güvenlik Firması personelini ve katılımcılarımıza ait tesislerdeki güvenlik görevlilerini de denetleyerek Bölge güvenlik yapısının güçlü olmasına katkı vermektedir. Acil haberleşme ihtiyacı için telsiz sistemi kullanılarak iletişim kalitemiz, devriye araçlarımızda GPS sistemi kullanılarak hizmet kalitemiz izlenebilirlik yönünden üst düzeye çekilmiştir.
 
Tedarikçi ÖGG Yapısı
Tedarikçi Güvenlik Firmasından hizmeti satın alınan 3 Şef ve 32 ÖGG, Bölge’nin devriye aracına ek olarak, her birinde iki güvenlik görevlisinin bulunduğu, araç takip sistemi (GPS), sesli uyarı sistemi ve sarı renkli tepe lambası, telsiz ve kameralar ile donatılmış 4 araçlık bir devriye ekibi, Bölge’nin her noktasını 24 saat gezerek denetlemektedir. Toplamda 5 araçlık güvenlik filosu ile Bölge’nin her noktası günde 20 kez devriye ile gezilmektedir. 

İletişim için:

Ufuk EFE - Güvenlik Amiri - 231

İAOSB Yerleşim PlanıİAOSB MedyaİAOSB Haber DergisiİAOSB Tanıtım FilmiİAOSB Dosya İndir