İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi
Adres: M. Kemal Atatürk Bulvarı No : 42 35620 Çiğli / İZMİR

Telefon::(232) 376 71 76
Faks::(232) 376 71 00

Harita

İAOSB Ar-Ge ve İnovasyon Yarışması

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi olarak üretim, ihracat ve istihdamdaki lider kimliğimizin sürekliliğini Katılımcılarımızın inovatif projelerine borçluyuz. Sanayicimizin dünya pazarında daha rekabetçi olabilmesini destekleyen ve Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarının vitrine çıkartılmasını hedefleyen projeler geliştirmekteyiz. Bu amaçla, üç yılda bir, 22 farklı sektörde üretim yapan yaklaşık 650 sanayicimizin Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarını onurlandıracak bir yarışma düzenlemekteyiz.
 
İlki 2013 yılında Ege Üniversitesi (E.Ü.) iş birliği ile Türkiye’deki OSB’ler arasında ilk defa gerçekleştirilen “İAOSB Ar-Ge ve İnovasyon Yarışması” ile sanayicilerimizin devlet destekli Ar-Ge ve İnovasyon projeleri; T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı, İzmir Üniversitelerinin Rektör ve Akademisyenleri, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve KOSGEB Yöneticileri ve İzmir iş dünyasının önemli temsilcilerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilmiştir. 13 firmanın toplam 23 proje, patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım tescilleri ile katıldığı yarışmada finale kalan 6 firmanın toplam 10 projesi içinden; Elektral Elektromekanik A.Ş. birinci olurken, 2 farklı projesi ile Tolkar Makine A.Ş. ikinci ve üçüncülüğü almaya hak kazanmıştır. Mansiyon ödüllerini ise TE-TA Teknik Tarım Ltd. Şti., Tolkar Makine A.Ş.ve Norm Cıvata A.Ş. paylaşmıştır.
 
2016 yılında; 23 firmanın toplam 32 proje, patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım tescilleri ile katıldığı yarışmanın kazananları 20 kişilik dev jüri tarafından belirlenmiştir. Yarışmanın birincisi EN-KO Elektronik Kontrol Ltd. Şti. olurken, ikincilik ödülünü Kastaş A.Ş., üçüncülük ödülünü ise Norm Cıvata A.Ş. almıştır. Mansiyon ödüllerini ise Norm Cıvata A.Ş.’nin iki farklı projesi ve Dirinler Makine A.Ş. kazanmıştır.
 
2019 yılında ise 18 firmanın toplam 18 proje, patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım tescilli başvurusu arasından yarışmanın birincisi DYO Boya Fabrikaları A.Ş. olurken, ikincilik ödülünü Dirinler Makine A.Ş., üçüncülük ödülünü ise Çeksan Yol Süpürme Araçları A.Ş. almıştır. Mansiyon ödüllerini ise Norm Cıvata A.Ş., CMS Jant A.Ş., Atılım Metal A.Ş. ve Marmak Ltd. Şti. kazanmıştır.
 
İAOSB Bölge Müdürlüğü olarak, “İAOSB Ar-Ge ve İnovasyon Yarışmamız” ile Ar-Ge kültürünün faydalarını somutlaştırarak tüm Katılımcılarımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Diğerleri

İAOSB Yerleşim PlanıİAOSB MedyaİAOSB Haber DergisiİAOSB Tanıtım FilmiİAOSB Dosya İndir